Depilacja pastą cukrową

 

 

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie, by nie poddawać się zabiegowi depilacji. Choć pierwsze, prymitywne przyrządy służące do golenia powstały z ostrych kamieni, dopiero około 30 tysięcy lat p.n.e., nie były one często stosowane. Panował wówczas mroźny klimat. Wszystko zmieniło się kilkadziesiąt tysięcy lat temu, w starożytnym Egipcie. Specjaliści z http://scmestetic.pl/nasze-uslugi/ , polecają zabieg depilacji pastą cukrową, który na co dzień wykonują w Krakowie.

Zastosowanie pasty cukrowej do depilacji

Na Bliskim Wschodzie wzięła swój początek depilacja pastą cukrową. Kraków, jako stolica województwa małopolskiego oraz jedno z największych polskich miast, umożliwia wykonanie tego zabiegu w wielu miejscach.

 

W Polsce depilacja pastą cukrową zyskuje coraz większą rzeszę zwolenniczek. W Krakowie zabiegi te wykonuje bardzo wiele kobiet. Od wielu wieków metodę tę stosują Arabki. Współcześnie stosowana jest specjalna masa. Zawiera dodatkowo sok z cytryny i mieszankę ziół, które mają właściwości łagodzące. Jednak rośnie liczba kobiet, które decydują się na wykonanie depilacji pastą cukrową wykonaną w domu, własnoręcznie. Choć w Krakowie można ją zakupić w każdym sklepie kosmetycznym lub drogerii.

Mężczyzna po zabiegu depilacji pastą cukrową w Krakowie i zaczerwieniona skóra
Mężczyzna po zabiegu depilacji pastą cukrową w Krakowie

Pastą cukrową można depilować różne partie ciała. Mieszkanki Krakowa zawsze najczęściej decydują się na tę formę depilacji. Aby nie podrażnić skóry, przy jednoczesnym pozbyciu się wszystkich niechcianych włosków warto skorzystać z depilacji przy użyciu pasty cukrowej.