Gucci

Guccio Gucci S.p.A, znany po prostu jako Guci to włoski dom mody, który powołany został do życia we Florencji w 1921 roku przez Guccio Gucciego. Mężczyzna ze swoimi projektami szybko stał się uznanym dyktatorem mody.

W otoczeniu pięknego Rzymu

To właśnie w stolicy słonecznej Italii powstał pierwszy butik Gucciego. Miało to miejsce w 1938 roku. Już od początku swojej kariery Gucci projektował odzież dla słynnych w swoim czasie marek odzieżowych. W roku 1947 zaprojektował torbę bamboo, która do dziś dnia jest jednym z najbardziej charakterystycznych produktów firmy.

Po śmierci Gucciego w 1953 jego interesami postanowił zająć się syn – jedno z sześciorga dzieci projektanta. Wyszło dokładnie tak, jak mógłby sobie tego życzyć zmarły ojciec. Aldo rozszerzył działalność otwierając kolejne butiki w Londynie, Paryżu i Nowym Jorku. Po 1960 roku kolejne punkty sprzedaży z szyldem marki Gucci powstawały nawet w Tokio oraz w Hongkongu. Dziś marka Guccio Gucci S.p.A jest zależną spółką francuskiego holdingu Kering, która skupia projektantów mody.