Jak samodzielnie zrobić biżuterię

Samodzielnie stworzona biżuteria to nie tylko doskonały sposób na podreperowanie domowego budżetu, dzięki sprzedaży, ale również na wzbogacenie swoich własnych zbiorów. Każdy, kto docenia biżuterię, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak poważny wpływ na ona na zmianę charakteru stylizacji oraz ogólnej prezencji. Jak wykonać taką biżuterię? Poniżej zamieszczamy kilka praktycznych wskazówek.

Biżuteria naturalna 

Do jej wykonania niezbędne będą produkty z górnej półki. Mowa tu między innymi o szlachetnych metalach, takich jak:

  • złoto – żółte lub białe (droższe i bardziej ekskluzywne),

  • srebro,

  • tytan ( z niego najczęściej wykonuje się kolczyki),

  • oraz platyna.

Jako dodatków można użyć na przykład prawdziwych muszli, koralowca, masy perłowej lub dekoracyjnych kamieni szlachetnych – na przykład onyksu, który wygląda nad zwyczaj majestatycznie. Wszelkie te produkty dostępne są dziś w wielu sklepach internetowych – na przykład tutaj –  www.jasper.waw.pl.

Biżuteria sztuczna 

Wbrew pozorom również może być bardzo urokliwa. Jedyna zasada – nie może imitować autentycznych, ekskluzywnych produktów. Nie trzeba być specjalistą, aby je odróżnić. Chcąc wykonać taką biżuterię także można zaopatrzyć się w półfabrykaty ze sklepu internetowego. Oferta w tym zakresie z roku na rok jest coraz większa. Bardzo dużą zaletą jest to, że poszczególne elementy składowe zwykle są tanie. Jest to więc doskonały sposób na udoskonalenie swojego warsztatu. Największe wyzwanie? Biżuteria typu sutasz – warto dowiedzieć się o niej więcej.