Krótsza suknia ślubna może okazać się świetnym wyborem

Ślubna kreacja kojarzy się najczęściej w długo suknią w śnieżnobiałym kolorze. Tego rodzaju ubiór nawiązuje do tradycji oraz podkreśla niewinność panny młodej. Jednak co odważniejsze narzeczone decydują się na wybór nieco oryginalniejszych, a wręcz kontrowersyjnych kreacji. Charakteryzuje je przede wszystkim nietypowa długość.

Warto pamiętać o tym, że krótsza suknia ślubna to nie zawsze kreacja nieprzyzwoicie krótka. Istnieją bowiem różne rodzaje długości czy też kroje bardziej niesymetryczne, gdzie przód sukienki jest bardzo krótki, natomiast pozostała jej część ma już bardziej tradycyjną długość.

Suknie o długości 7/8, czyli „tea-length”.

Pierwsza z opisywanych długości, długość 7/8, nosi również nazwę „tea-length”. Suknie tego typu sięgają do połowy kobiecej łydki i świetnie sprawdzają się w sytuacji, kiedy panna młoda chce zaprezentować również swoje buty.

Sukienki 7/8 kojarzą się z latami pięćdziesiątymi, bowiem właśnie w tych czasach taki krój kreacji święcił swoje prawdziwe triumfy. Suknie ślubne w tym rodzaju ma w swojej ofercie między innymi ten salon ślubny – www.cloo.pl (znaleźć je można na przykład w propozycjach belgijskiej marki Jarice).

„Tea-lenght” w odpowiedniej stylizacji jest długością bardzo efektowną, jednak prawda jest taka, że pasuje jedynie paniom dość wysokim, o bardzo proporcjonalnej sylwetce oraz szczupłych łydkach. Pozostałe panny młode muszą liczyć się z ryzykiem, że tego typu kreacja znacząco skróci oraz zaburzy ich sylwetkę.

Suknie asymetryczne.

Suknia o kroju asymetrycznym, w którym krótki przód równoważony jest zwykle długim, nierzadko bardzo efektownym trenem, to propozycja skierowana do panien młodych pragnących znaleźć kreację oryginalną i zmysłową, jednak nie aż tak bardzo wyzywającą, jak sukienki w wersji mini.

Tego rodzaju suknia doskonale podkreśli długie nogi panny młodej, jak również pozwoli jej na dokładne zaprezentowanie butów ślubnych. Najlepsze wrażenie zrobią w tym przypadku eleganckie pantofle na wysokim obcasie.