Moda męska- przykłady stylizacji

Moda męska występuje obecnie w kilku najciekawszych odsłonach.

Elementarne sprawy związane z modą casual

Moda casual to obecnie popularne zjawisko. Podstawowym założeniem jest łączenie tego co elegancie z tym do wygodne i praktyczne. Panowie zakładają buty sportowe, a do tego jeansy lub buty typu rurki. Wszystko to może wydawać się stylizacją typowo miejską, gdyby nie marynarka, która zakładana jest na koszulkę z kolorowym nadrukiem. Dzięki właśnie marynarce, styl ten staje się dużo bardziej elegancki niż to pierwotnie wygląda.

Moda sportowa

– Panowie szczególnie upodobali sobie modę sportową, przede wszystkim ze względu na jej wygodę. Dres, koszulka, czy bluza z kapturem należą do elementów, które nie tylko pozwalają na aktywność na świeżym powietrzu, ale w których z powodzeniem można spędzać czas ze znajomymi.

– Oczywiście moda sportowa może być dużo bardziej wyszukana. Niektóre firmy sportowe tworzą specjalne linie przeznaczone przede wszystkim na potrzeby przestrzeni miejskiej i tak możemy dzięki temu spotkać w metrze, czy w tramwaju mężczyzn ubranych w koszule, czy kurki znanej firmy sportowej, które wyglądają niezwykle elegancko, a przy tym są wygodne i praktyczne.

Niezastąpiony na wyjątkowe okazje- garnitur

Nawet panowie, który nie przepadają za uroczystymi spotkaniami posiadają w swojej szafie garnitur, który nadaje się na wyjście do teatru, czy do opery.

Maciej: „Nie przepadam za strojem bardzo oficjalnym. Dużo bardziej preferuje luźne spodnie i koszulki, ale czasami sytuacja tego wymaga, że należy się ubrać odświętnie. W takim momencie sięgam po mój czarny garnitur, skórzane buty, a także po muszkę, którą jakiś czas temu kupiłem ze strony- tinotti.com/fr_FR/c/NOEUDS-PAPILLON/41. Wszystko wygląda doskonale mimo upływu lat i tylko czasami mam obawę, czy zmieszczę się w marynarkę. Wiem, że garnitur powinien być dobrze dopasowany, a buty wypastowane. Koszule jakie preferuje mają zazwyczaj kolor błękitny i dobrze się prezentują w zestawieniu z granatową poszetką. Na garnitur ubieram ciemny płaszcz, który chroni strój galowy przed deszczem i śniegiem”.