Pomoc w doborze kurtki do sylwetki

Sezon jesień- zima 2016/2017 rozwinął się już w pełni. Widać to przede wszystkim w bogatej ofercie sklepów odzieżowych i obuwniczych. Jak zatem przygotować się do poszukiwania odpowiedniej kurtki na tę porę roku?

Kupując odzież zimową zwracamy uwagę na kilka czynników. Jednym z nich jest cena oraz wygląd danej kurtki czy płaszcza. Jednak równie ważnym elementem , który powinien wpływać na podejmowanie decyzji o zakupie powinien być rodzaj materiału. W tym sezonie przeważają kurtki wykonane z wełny lub bawełny. Te pierwsze są zdecydowanie cieplejsze, dlatego wiele pań właśnie kurtkę z takiego materiału chce kupić. Dodatkowym atutem tych materiałów jest fakt, że są w pełni naturalne i co za tym idzie przepuszczające powietrze. To znacznie wygodniejsze niż kurtki wykonane z poliestru, który nie gwarantuje prawidłowej cyrkulacji powietrza.

Jak dopasować płaszcz do sylwetki

Kobiety z figurą gruszki powinny wybierać płaszcze, które nie opinają dolnych części ciała. Powinny być zatem rozkloszowane, co sprawi że sylwetka będzie bardziej proporcjonalna. Panie z figurą w kształcie klepsydry powinny natomiast poszukiwać płaszczy wyciętych w tali. Podobny styl będzie pasował również do kobiet o sylwetce kolumny. Dzięki temu biust i biodra będą wydawały się większe i atrakcyjniejsze.