Praktyczne wskazówki – jak zadbać o włosy zimą

Zima, minusowe temperatury i mroźne powietrze – to wszystko powoduje, że nasze włosy stają się osłabione. Jak w takim razie o nie prawidłowo zadbać. O kilka praktycznych wskazówek postanowiliśmy zapytać właścicielką salonu fryzjerskiego.

Czy jest jakiś sposób, żeby włosy się nie puszyły, elektryzowały i łamały w sezonie zimowym? Prosimy i jakieś cenne rady.

  • Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o ich regularnym nawilżaniu. Po sezonie letnim nasze włosy najczęściej są przesuszone i przez to podatne na rozdwajanie i wypadanie. Jeśli chcemy uniknąć większym problemów zimą, to z cała pewnością powinniśmy skupić się na ich regeneracji. W naszej kosmetyczce nie powinno zatem zabraknąć różnych maseczek i odżywek nawilżających. O tym jak często powinno się je stosować decyduje kondycja włosów, jednak średnio zalecane jest ich nakładanie raz lub dwa razy w tygodniu.

Czy to prawda, że zalecanym zabiegiem upiększającym i regenerującym włosy jest podcięcie rozdwojonych końcówek?

  • Tak, to prawda. W moim odczuciu już po pojawieniu się pierwszych minusowych temperatur powinniśmy udać się do fryzjera, żeby podciął nam końcówki. Nie ma się czego obawiać, przecież i tak prędzej czy później odrosną nam nowe.

Oklapnięte włosy to kolejna zmora większość i kobiet, które zima noszą czapki. Jest na to jakaś rada?

  • Bardzo często wynikiem bardzo oklapniętych włosów, jest po prostu noszenie zbyt obcisłej czapki. Czasami jako alternatywę można po prostu owinąć włosy szalem, który pozwoli włosom oddychać. Innym sposobem pomagającym walczyć z puszeniem się włosów jest używanie szczotki z naturalnego włosia lub spryskanie ich lakierem nawilżającym.

Na pewno istnieją tez jakieś tradycyjne metody pomagające regenerować włosy. Może jakieś domowe maseczki?

  • Naturalnie, że tak. W przypadku włosów zniszczonych bardzo dobrze sprawdza się na przykład maseczka zrobiona na bazie drożdży, soku z cytryny i ciepłej wody. Wystarczy wszystkie składniki ze sobą połączyć a następnie potrzymać miksturę przez jakieś 20 minut na włosach i gotowe. A na przykład na włosy zniszczone bardzo pomaga maseczka z jogurtu i miodu.

One thought on “Praktyczne wskazówki – jak zadbać o włosy zimą

  1. Fajnie na włosy działają specjalne ampułki regenerujące. Mi nakładał mój fryzjer, nie wiem czy są one dostępne normalnie w sklepach, ale efekt był naprawdę świetny.

Comments are closed.