Zamsz, lateks, skóra – spódnice z tych materiałów coraz popularniejsze

Kobiety kochają nosić spódnice. Z całą pewnością można uznać, że jest to jedna z najpopularniejszych części kobiecej garderoby. Nadaje się zarówno jako podstawowy element stylizacji eleganckiej, profesjonalnej i idealnej do biura (w czym znakomicie sprawdzają się przede wszystkim spódnice ołówkowe), jak i bardziej luźnej oraz seksownej (krótkie spódniczki są przecież idealne na imprezy).

Wielu światowych oraz polskich projektantów w każdej ze swojej kolekcji zamieszcza co najmniej kilka awangardowych modeli spódnic. Wariacje dotyczące tego stroju bywają naprawdę imponujące, a same modele stają się popularne przede wszystkim wśród pań pragnących wyglądać naprawdę oryginalnie.

Jedne z najciekawszych pomysłów na temat spódnic prezentuje polska marka odzieżowa Kostes. Jej ofertę znaleźć można pod następującym linkiem – kostes.eu/pl/13-spodnice. Szczególną uwagę zwraca ciekawe wykorzystanie ta nietypowych tkanin jak zamsz, lateks czy naturalna skóra. Przyjrzyjmy się więc bliżej spódnicowym propozycjom młodych polskich projektantek.

Spódnice z lateksu.

Lateks jako materiał do produkcji codziennych ubrań jest wyborem wciąż nieco kontrowersyjnym, jednak powoli zdobywającym coraz większą popularność. Lateksowe spodnie świetnie nadają się do ,rockowych, ostrzejszych stylizacji i nie inaczej jest ze spódnicami. Ozdobione zamkiem przyciągają uwagę na tyle mocno, że pozostałe części stylizacji mogą być nieco skromniejsze. Z lateksową spódnicą ciekawe zestawienie tworzy również… sportowa bluza.

Spódnica z zamszu.

Zamszowe spódnice to ukłon w stronę niezwykle popularnego stylu boho. Dodatek długich frędzli nadaje im hipisowski styl. To spódnice idealne dla kobiet ceniących sobie wolność – zarówno w życiu, jak i modzie.

Spódnice ze skóry.

Spódnice uszyte z wielu skórzanych rombów lub prostokątów to propozycja dla naprawdę odważnych kobiet. Przywodzą na myśl styl rockowy więc doskonale się w nich odnajdą fanki właśnie takiej muzyki.